PsychoSomatický pohybový systém
YOnca

ÚTERÝ 18:30 - 20:00 (YOnca 3)

ČTVRTEK  8:15 - 9:45 (YOnca 1) 

PÁTEK 10:30 - 12:00  (YOnca 1)

YOnca - PsychoSomatický pohybový systém * 2012

Jednoduchá, srozumitelná a účinná metoda
pro obnovení zdravých pohybů, správného držení těla a vyladění psychiky.

"Cítím se dobře ve svém těle, moje tělo je se mnou spokojené"

YOnca je vhodná pro každého, ale užitečná je zejména při obtížích pohybového ústrojí,
chronických onemocněních, nadváze, únavě a projevech stárnutí, při depresi a stresu
nebo když se prostě jen necítíme dobře

Kurz je blok 8mi lekcí jednou týdně, délka lekce je 75´, účast pouze na celém kurzu
Cvičíme ve skupinkách, v teplejším pohodlném oblečení, v klidném tempu
Neusilujeme o výkon, nýbrž o pochopení pohybových vazeb a jejich změnu kýženým směrem

Co je cílem kurzu

Geniálně jednoduchými cviky uvolníme napětí a bolesti z těla i psychiky. Osvojíme si správné pohybové návyky a držení těla a jejich používání v běžném životě. Minimalizujeme hladinu vnitřního stresu. Rozvineme a ukotvíme stav zdraví a pohody, vitalitu, kondici a radost ze života. Získané dovednosti snižují opotřebovávání organismu i ukládání stresu a sebedestrukci - Maximální výsledek s Minimální námahou.

Přidaná hodnota YOnca

YOnca není pouhým cvičením. Je skvělým prostředím pro rozvoj psychoenergetického potenciálu, komunikace a vnímání svých hranic. Otevírá spontaneitu, přirozený projev, kreativitu, motivovanost, chuť do života. Uzdravuje sebevědomí a sebeúctu. YOnca se neokázale dotýká všech oblastí osobnostního rozvoje. Je nástrojem k poznání sebe sama a k převzetí odpovědnosti za svůj život.

Jak YOnca funguje

Stejně jako divoká zvířata máme i my vrozenou schopnost efektivně používat svoje tělo. Tyto instinkty intuitivně využíváme naplno v prvním roce života, kdy z počáteční bezmoci se propracujeme až do vzpřímeného postoje. Tento proces vývojových pohybů probíhá za absolutní koncentrace na provedení (teď a tady) a neutuchající motivovanosti (nadšení pro věc a tah na branku).

Spontánní pohyby jsou rozvinuté přirozené reakce našeho těla. Jsou dokonalé a optimální. Jejich charakteristikou je dosažení daného záměru s minimální zátěží a pozitivním přínosem pro zdraví. Využívají efektivní svalové kombinace, práci s těžištěm a dechem, podporují přirozené proudění energie i tělních tekutin a minimálně opotřebovávají organismus. Výsledkem je očividně snadný, plynulý, účinný pohyb po fyziologických drahách.

Vlivem výchovy a životních okolností dochází k omezování spontánních projevů a necitlivému usměrňování našich reakcí. Stres, nevhodná potrava i nestrávená trápení se ukládají v těle formou nadváhy, bloků, nežádoucích pohybových stereotypů a emočních reakcí. Pokud nenastane včas změna, objevuje se únava, různé potíže a onemocnění, a naše původní kondice a vitalita je na ústupu.

Nejlepší je samozřejmě prevence,

ale nikdy není pozdě začít s návratem do pohody a radosti ze života

YOnca je účinná technika, která Vás touto cestou bezpečně povede

Kdo Vás bude lekcemi YOnca provázet

Yanna / Jana Vančurová
Konzultantka, lektorka a terapeutka holistického harmonizačního konceptu YAGUARA Body Mind Soul Balance. Používám verbální, dotykové a pohybové techniky pro nalezení harmonie, zdraví, spokojenosti a pro aktivování individuálního potenciálu.

Pomohu změnit, co se změnit dá, a přijmout, co se změnit nedá.

PŘIHLÁŠKA NA KURZ