Kurzy pro děti

Hlavní lektorka plavání Jitka Dittrichová, tel. 604 575 945, e-mail: plavani@cvcmesice.cz

Plavecký klub ALOTRIA pořádá plavecké kurzy pro děti od půl roku do sedmi let. 

Celá naše metodika je postavena na hravé formě výuky za pomocí vhodných plaveckých pomůcek, s motivací prostřednictvím říkanek a písniček.

Lekce jsou vedeny akreditovanými lektorkami podle jednotné metodiky, která je zpracována na základě získaného vzdělání a zkušeností celého týmu. Plavecké kurzy se rozdělují do dvou základních kategorií:

Plavání rodičů s dětmi 0,5 roku do 3,5 let

Pasivní adaptaci na vodní prostředí si děti přinášejí na svět již z prenatálního prostředí. Proto je pobyt ve vodě většině dětí příjemný. Pohyby, které kojenec ve vodě provádí, připomínají plavání, ale jsou spontánní. Kojencům chybí motorické schopnosti. U plavání se vychází z psychomotorického vývoje dětí. Začíná se v poloze na zádech, což je pro kojence poloha přirozená. Jsou-li zpevněny zádové svaly a dítě udrží hlavičku, přidávají se polohy další - svislá, na břiše, potápění... Důležitou dispozicí pro plavání je nízká hustota těla kojence. To umožňuje jeho nadlehčování. Rodiče se naučí správnou manipulaci s dítětem, která je v souladu s jeho psychomotorickým vývojem a tohoto nadlehčení využívá. Nemluvíme o klasické výuce plaveckých pohybů, ale nenásilnou a dítěti přirozenou cestou (pomocí her, básniček, písniček, hraček...) je vedeme ke zvládnutí základních plaveckých dovedností.

Proč plavat:

 • pro upevnění zdraví,
 • pro stimulaci správného psychomotorického vývoje,
 • pro příznivý vliv na srdečně-cévní systém,
 • pro odstranění různých nedostatků a vad držení těla,
 • pro zlepšení činnosti dýchacího systému,
 • pro otužování,
 • pro podporu chuti k jídlu,
 • pro prohloubení spánku.

Samostatné plavání dětí od 3,5 do 7 let

Volně navazuje na plavání dětí s rodiči. Na úplném počátku se stále používají podpůrné plavecké pomůcky (např. pásek, žížala, kolečka či destičky), od kterých se upouští až po úplném zvládnutí techniky daného plaveckého způsobu. Dítě se nejprve naučí splývání a vznášení na zádech a břichu, plavecké dýchání, vědomé zanoření, orientaci pod hladinou, pády a skoky do vody a základy záběrových pohybů - kraulařské a znakařské nohy. Neustále se také zapojují aktivity pro správný rozvoj "pocitu vody". Po zvládnutí těchto základních plaveckých dovedností, přistupujeme k výuce jednotlivých plaveckých způsobů. Preferujeme začínat nácvikem znaku a kraulu, pro jejich jednodušší technické provedení. Plavecký způsob prsa je v tomto věku ještě příliš náročný na koordinaci pohybů. Pro rychlý přesun ke kraji bazénu "s výhledem na vodu" používáme kombinaci kraulařských nohou a prsařských paží. Dále pokračujeme výukou plaveckého způsobu Prsa a je-li ze strany dítěte zájem, můžeme při perfektním zvládnutí předchozích způsobů začít s plaveckým způsobem Motýlek - delfínové vlnění.

Jako doplněk k jednotlivým plaveckým způsobům je součástí výuky také zvládnutí startovacího skoku Šipka a plaveckých obratů.

S sebou na bazén budete potřebovat:

 • hygienické potřeby - mýdlo, šampón, pleťové mléko
 • osušku pro sebe i dítě
 • pro malé děti jednorázová podložku
 • plavky - děti do 12 měsíců musí mít do bazénu plavací plenu nebo dobře přiléhající neoprenové plavky. Pro starší děti požadujeme dobře přiléhající plavky ( neoprenové nebo jiné) Ve volných plavacích kraťasech nebudou vpuštěni do bazénu! Rodičům doporučujeme plavky jednodílné.
 • čistou obuv vhodnou do mokrého prostředí šatny a k bazénu

Stále ještě váháte nebo si lekci chcete před přihlášením do kurzu vyzkoušet? Nabízíme jednu ukázkovou lekci zdarma. Pokud máte o ukázkovou lekci zájem, vyplňte prosím formulář, který naleznete níže.

PŘI REZERVACI KURZŮ JE NUTNÉ ZAPLATIT NEVRATNOU ZÁLOHU 500,- KČ PŘEDEM


NÁHRADOVÝ SYSTÉM AUKSYS

UKÁZKOVÁ LEKCE